WIOSENNA LIGA PŁYWANIA ROZSTRZYGNIĘTA - wyniki, relacja, zdjęcia!

• Strona główna
  • WIOSENNA LIGA PŁYWANIA ROZSTRZYGNIĘTA - wyniki, relacja, zdjęcia!

Wiosenna Liga Pływania rozstrzygnięta

W sobotnie popołudnie, 15 czerwca, w Aquaparku Granit w Strzelinie atmosfera była gorąca, humory dopisywały – odbyła się wtedy III, podsumowująca, edycja Zawodów „Wiosenna Liga Pływania” Łącznie w 3 edycjach wzięło udział 40 uczestników.

W najmłodszej kategorii wiekowej – przedszkolaki,  w konkurencji 25m stylem dowolnym, w klasyfikacji łącznej wygrał Marcel Więcławski, zdobywając 28 pkt, druga była Julia Hałajda (27 pkt), trzeci – Aleksander Witkowski (24 pkt). Wśród uczniów 1-2 klasy szkoły podstawowej, w konkurencji 25 m stylem dowolnym, I miejsce zajęła Aleksandra Rogalińska, zdobywając 29 pkt, II miejsce wywalczyła Majka Hałupka (19 pkt – dwa starty), trzecie miejsce zajęły  ex aequo – Gabrysia Krasuska i Cecylia von Kapherr (zdobyły po 15 pkt w 2 startach). Wśród chłopców zwyciężył Przemysław Wiśniewski (30 pkt), drugi był Antek Kędzior (27 pkt).  Teresa von Kapherr, płynąc 25m stylem dowolnym, zwyciężyła w kategorii: 3-4 klasa szkoły podstawowej, wygrywając trzy edycje i zdobywając 30 pkt. Wśród chłopców, w konkurencji na 25m I miejsce zajął Szymon Kunysz (30 pkt), drugi zaś był Miłosz Nowakowski (27 pkt). Ma 50m wygrał Miłosz Nowakowski (28 pkt.)

I miejsce w 25m i 50m wywalczyła Oliwia Kołodziej (kategoria wiekowa 5-6 klasy szkoły podstawowej), wygrywając wszystkie edycje (po 30 pkt), drugie – Natalia Partykowska (po 24 pkt), zaś trzecie zajęła Edwina von Kapherr (po 22 pkt). Z chłopaków, w tej kategorii wiekowej, najlepszy był Filip Gołuch (po 30 pkt na 25m i 50m), drugi był Maciej Grochalski (po 27 pkt), trzeci - Tomasz Furman (po 24 pkt). Rywalizacja wśród gimnazjalistów na 25m i 50m była bardzo zacięta. Obydwie konkurencje w klasyfikacji łącznej wygrał Szymon Piskosz (25m – 29 pkt, 50m-30 pkt), Kamil Klich zajął II miejsce na 25m i III miejsce na 50m, zaś Filip Krawczyszyn zajął II miejsce ( po 27 pkt), III - wywalczył Kamil Klich (25m – 25 pkt, 50m-21 pkt).

Wśród dorosłych startowali wspólnie Michał Ostrowski, zajmując I miejsce w kat. wiekowej 20-30 lat oraz Andrzej Nowak (kategoria 51 lat i więcej).

A było o co walczyć! Statuetki delfinków, ręcznie wykonane przez Zakład Aktywności Zawodowej Celestyn, uhonorowały zwycięzców wszystkich kategorii. Dodatkowo laureaci I miejsc zostali nagrodzeni wejściówkami dwuosobowymi na basen. Zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsce otrzymali również medale, wszyscy - pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za udział w zawodach. Serdecznie zapraszamy na kolejną Edycję Ligii Pływania już we wrześniu!