STRZELIŃSKA LIGA PŁYWANIA ROZSTRZYGIĘTA - zdjęcia, relacja, wyniki

• Strona główna
  • STRZELIŃSKA LIGA PŁYWANIA ROZSTRZYGIĘTA - zdjęcia, relacja, wyniki

Strzelińska Liga Pływania rozstrzygnięta

W sobotnie popołudnie, 8 lutego, w Aquaparku Granit w Strzelinie atmosfera była gorąca, humory dopisywały – odbyła się wtedy V, podsumowująca, edycja Zawodów „Strzelińska Liga Pływania”. Łącznie w 5 edycjach wzięło udział 66 uczestników.

W kategorii 1-3 klasy szkoły podstawowej, w dwóch konkurencjach 25m i 50m stylem dowolnym I miejsce zajęła Maja Hałupka (zdobywając po 43 pkt). Gabrysia Krasuska wywalczyła II miejsce na 25m 40 pkt) i III miejsce na 50m (36pkt).Aleksandra Kumaszka była druga na 50m (37 pkt) oraz trzecia na 25m (zdobywając 38 pkt). Wśród chłopców I miejsce zdobył Jakub Maras, mając na koncie 43 pkt na 25m i 45 pkt na 50m, II miejsce ex aequo zajęli Przemysław Wiśniewski i Jakub Tracz (40 pkt na 25m i 39 pkt na 50m), zaś III miejsce zajął Łukasz Mieczkowski (33 pkt na 25m i 32 pkt na 50 m). Oliwia Kołodziej zwyciężyła w kategorii: 4-6 klasy szkoły podstawowej. Na dwóch dystansach wygrała 5 razy i zdobyła max. ilość punktów po 50 w każdej konkurencji. Druga była Irena Antoniuk, zdobywając 45 pkt na dystansie 25m i 43 pkt na 50m. III miejsce zajęła Joanna Turczyn, która w 4 startach zdobyła 29 pkt na 25m i 27 pkt na 50m. Wśród chłopców w dwóch konkurencjach zwyciężył Michał Wiśniewski, wygrywając kolejno 5 edycji i zdobywając po 50 pkt. II miejsce zajął Kamil Wójcikiewicz (zdobył 43 pkt na 25m i 42 pkt na 50m), zaś III miejsce wywalczył Szczepan Markowski (otrzymał po 40 pkt).

Wśród gimnazjalistów najlepszym pływakiem został Szymon Piskorz, który również wygrał 5 edycji na dwóch dystansach i otrzymał po 50 pkt. Drugi, w klasyfikacji łącznej, był Kamil Klich (44 pkt na 25m i 45 pkt na 50m), zaś III miejsce zajął Szymon Kłodziński, który miał na swoim koncie po 36 pkt. Katarzyna Kumaszka była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce w swojej kategorii, zdobywając po 40 pkt.

Wśród dorosłych, w łącznej klasyfikacji, I miejsce zajął Michał Ostrowski, zdobywając 36pkt na 25m i 38 pkt na 50m za 4 starty. Drugi na dystansie 25m był Krzysztof Malczewski, który otrzymał 25 pkt na 3 starty. III miejsce na 50m wywalczył Jacek Tyc (16 pkt za 2 starty). Patryk Jakubiec, w łącznej klasyfikacji na 25m otrzymał 19 pkt, tym samym zajął III miejsce, a w konkurencji na 50m zdobył 19 pkt i zajął II miejsce. Wśród seniorów 50+ bezkonkurencyjny okazał się Sylwester Efinowicz, który zdobył za 3 starty 29 pkt na 25m oraz za 4 starty 37 pkt na 50m.

A było o co walczyć! Statuetki delfinków, ręcznie wykonane przez Zakład Aktywności Zawodowej Celestyn, uhonorowały zwycięzców wszystkich kategorii. Dodatkowo laureaci I miejsc zostali nagrodzeni wejściówkami dwuosobowymi na basen. Zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsce otrzymali również medale, wszyscy - pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. W podziękowaniu dla wytrwałych zawodników, którzy startowali we wszystkich 5 edycjach zawodów, przez kolejne 5 miesięcy, Prezes Aquaparku wręczył koszulki i czapeczki firmowe. Wśród nich znalazło się 17 uczestników: Jakub Maras, Jakub Tracz, Aleksander Witkowski, Maja Hałupka, Gabrysia Krasuska, Aleksandra Kumaszka, Maja Kołodziejczyk, Michał Wiśniewski, Kamil Wójcikiewicz, Szczepan Markowski, Rafał Owczarski, Paweł Malczewski, Oliwia Kołodziej, Irena Antoniuk, Szymon Piskorz, Kamil Klich i Szymon Kłodziński. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za udział w zawodach. Serdecznie zapraszamy na kolejną Edycję Ligii Pływania już w marcu 2014!