II - 1-3 klasa szkoły podstawowej, godz. startu 15:20
III – 4-6 klasa szkoły podstawowej, godz. startu 15:40
IV - 1-3 klasa gimnazjum, godz. startu 16:00
V - 1-3 klasa szkoły średniej, godz. startu 16:20
VII – 51 lat i więcej, godz. startu 16:40

KONKURENCJE:
25m i 50m stylem dowolnym (25m-przedszkolaki), starty w podziale na płeć

OPŁATA STARTOWA + CAŁODNIOWY WSTĘP NA BASEN:
10 zł – młodzież szkolna, 15 zł – dorośli

Uhonorowanie zwycięzców w klasyfikacji łącznej za 5 spotkań na ostatniej edycji zawodów - 8 lutego 2014.
Atrakcyjne nagrody czekają!
Zapraszamy!

PO III EDYCJI ZAWODÓW PŁYWACKICH

35 uczestników rywalizowało w pływaniu podczas III edycji Sobotnich Zawodów Pływackich.

W sobotnie popołudnie, 14 grudnia, w Aquaparku Granit w Strzelinie odbyła się już III edycja Sobotnich Zawodów Pływackich „Strzelińska Liga Pływania”.  Rywalizacja była bardzo ostra, ale humory dopisywały wszystkim.  Na kolejne zawody zapraszamy 11 stycznia grudnia 2014, start godz. 15:00.

Wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej w konkurencji stylem dowolnym na 25m I miejsce zajął  Przemek Wiśniewski, II miejsce wywalczył Łukasz Mieczkowski, III – Jakub Tracz. Na dystansie 50m pierwszy był Jakuba Maras, drugi – Przemek Wiśniewski, trzeci przypłynął Łukasz Mieczkowski. Wśród dziewcząt zwyciężyła Gabrysia Krasuska (25m) i Maja Hałupka (50m), drugie miejsce, w dwóch startach, zajęła Aleksandra Kumaszka, trzecie miejsce na 25m wywalczyła Maja Hałupka, a na 50m – Gabrysia Krasuska. W kategorii wiekowej klasy 4-6 szkoły podstawowej najlepszy trzeci raz okazał się Michał Wiśniewski, zajmując I miejsce na 25m i 50m. Kamil Wójcikiewicz zajął II miejsce również na dwóch dystansach, zaś Szymon Kunysz był trzeci na 25m i  50m. Wśród dziewcząt z tej kategorii wiekowej I miejsce w dwóch dystansach zajęła ponownie Oliwia Kołodziej, drugie miejsce wywalczyła Irena Antoniuk, trzecia była Wiktoria Maćkówka, która startowała po raz pierwszy na sobotnich zawodach.

Na obydwu dystansach wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Szymon Piskorz, miejsce II zajął Kamil Klich, zaś miejsce III wywalczył Mateusz Mieczkowski. Wśród gimnazjalistek niepokonana była Katarzyna Kumaszka.

Wśród dorosłych na dystansie 25m i 50m I miejsce zajął Michał Ostrowski, drugi był Radosław Piskorz, trzeci na dystansie 25m był Krzysztof Malczewski. W kategorii 50+ bezkonkurencyjny był Andrzej Nowak.

Podsumowując trzy edycje zawodów, w łącznej klasyfikacji, po 30 punktów zdobyli już: Oliwia Kołodziej i Michał Wiśniewski (kat. klasy 4-6 Szkoły Podstawowej) oraz Szymon Piskorz (kat. Klasy 1-3 gimnazjum). 29 pkt. (dystans na 25m) i 26 pkt. (dystans na 50m) ma na swoim koncie Jakub Maras (kat. Klasy 1-3 Szkoły Podstawowej). Zaś Irena Antoniuk (kat. klasy 4-6 Szkoły Podstawowej)  zdobyła już 27 pkt. (dystans 25m) i 25 pkt. (dystans 50m). Po 27 pkt. na również na swoim koncie Kamil Klich (kat. Klasy 1-3 gimnazjum). Pełna lista z wynikami oraz klasyfikacją dostępna na www.aquaparkstrzelin.pl.

Uhonorowanie zwycięzców w klasyfikacji łącznej za 5 spotkań odbędzie się w czasie ostatniej edycji zawodów – 8 lutego 2014. Atrakcyjne nagrody czekają. Uczestników zapraszamy na kolejne starty w każdą drugą sobotę miesiąca tj.: 11 stycznia 2014 i 8 lutego 2014, start godz. 15:00. Czekamy również na nowych zawodników. Zdrowa rywalizacja i świetna zabawa –to jest to! Do zobaczenia!

Strzelińska Liga Pływania - 14.12. - listy z wynikami

Strzelińska Liga Pływania - 16.11. - listy z wynikami

ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA:
telefonicznie 71 790 26 30, e-mailowo marketing@aquaparkstrzelin.pl lub osobiście w administracji Aquaparku.

– Wyłonienie najlepszych pływaków na Ziemi Strzelińskiej,
– Propozycja aktywnego wypoczynku dla poprawy osobistej sprawności i własnego zdrowia,
– Dobra zabawa w formie współzawodnictwa rówieśników,
– Promocja miasta Strzelin, Aquaparku Granit w Strzelinie oraz Sekcji Pływackiej Aqua Masters.

III. TERMINY:

Druga sobota miesiąca  tj. 12 października 2013, 9 listopada 2013, 14 grudnia 2013,
11 stycznia 2014 i 8 lutego 2014, start godz. 15.00

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu zawodów.

IV. MIEJSCE: Aquapark Granit w Strzelinie

V. KIEROWNICTWO ZAWODÓW:

– Aquapark Granit w Strzelinie,
– Szkoła Pływani i Sekcja Pływacka Aqua Masters.

VI. KOMISJA SĘDZIOWSKA: Sędziowie -Aquapark Strzelin w Strzelinie

VII. UCZESTNICTWO:

W zawodach mogą brać udział zawodnicy (uczniowie) szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych oraz dorośli. Każdy uczestnik musi posiadać oświadczenie o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w zawodach (Osoby niepełnoletnie odpisane przez rodzica/opiekuna prawnego). Osobno klasyfikowane są kobiety i mężczyźni. Zawodnicy startują na dystansie 25m i 50 m (przedszkolaki – 25 m)

Kategorie wiekowe:

VIII. KONKURENCJE:

25 m i 50m stylem dowolnym (przedszkolaki – 25 m)

IX. PRZEPISY TECHNICZNE:

Zawody prowadzone są systemem eliminacji, a miejsca będą przyznawane na podstawie (czasów) wyników uzyskanych w eliminacjach.

X. PUNKTACJA:

1. Punktacja prowadzona jest wg czasów uzyskanych w wyścigach przeliczonych na punkty wg poniższego kalkulatora: